Loading...
KÜVET SİSTEMLERİ
Yıkanmak için kullanılan tekne şeklindeki araçlar genel olarak küvet diye adlandırılır. Küvetler günümüzde genellikle banyolarda duşun tam altında yer alır ve duşakabininin içerisinde bulunur. Bu sayede banyolar içerisinde de banyo yapmak üzere bir bölme yapılmış olur. Tarihteki küvetler emaye veya ahşap gibi malzemelerden yapılırdı. Zengin kişilerin evlerinde hemen her odada bu küvetlerden yer alırdı. Dökme su ile temizlik sağlandığı için banyo kavramı yoktu, her odaya ayrı küvet koyulurdu.
Şimdilerde ise özellikle otellerde bulunan küvetler nostaljik ve tarihi bir hava katması açısından halen ahşap veya emaye olarak tercih edilebilmektedir. Suit odalarda, yatak odasının camının önüne deniz veya orman manzarasını görecek şekilde bu küvetler yerleştirilebilmektedir. Şimdilerde küvetler pek çok çeşit ve boya sahip olduğu için çoğu evde kendisine yer bulabilmektedir. Küvetlerin evlerimize girmesi uzaklara değil 90'lı yıllara dayanmaktadır. Küvetlerde belirli bir standart yerine pek çok farklı ebat mevcuttur.
Küvetler genellikle şekillerine göre işlevlere sahiptir. Köşe, dikdörtgen, oval, yuvarlak ya da kare küvet modelleri en çok tercih edilenlerdir. İsteğe göre başka şekillerde ya da asimetrik küvetler tercih edilebilir.
KÜVET PROJELERİMİZDE HİZMET VERDİĞİMİZ FİRMALAR